PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6019}
7,3 11 132
oceny
7,3 10 1 11132
7,4 8
ocen krytyków
Hamlet
powrót do forum filmu Hamlet

Mimo, że nie lubię Mela Gibsona i filmów z jego udziałem muszę przyznać że pod ręką Franco Zeffirelli wyszła jedna z lepszych kreacji Hamleta w historii kina. Nareszcie ktoś zrozumiał, że Szekspirowski Hamlet to nie nastolatek a prawie 40-letni mężczyzna, że powinien być frustratem, że musi uzasadniać swoją postawą nieobliczalność decyzji i działań. Naprawdę moje ogromne wyrazy uznania.

Lederg

Mimo, że bardzo lubię Gibsona i filmy z jego udziałem, muszę stwierdzić, że bardziej przypadła mi do gustu adaptacja Hamleta wyreżyserowana przez Kennetha Branagha.

ocenił(a) film na 9
Lederg

Miałam pisac swoje wrazenia ale Lederg napisał dokładnie tak, jakie są moje wrażenia. Włączyłam dzisiaj TV i nie mogę się oderwać do ekranu, dobrze ze są reklamy. Rewelacyjna ekranizacja i obsada.

ocenił(a) film na 9
Lederg

Dodam jeszcze że Mela bardzo lubię (jako aktora, zatem tym bardziej trudno mi nałożyć na niego jeago real lifr version pijaka i sukinsyna bez klasy.

Lederg

Jeśli chodzi o wiek Hamleta to niestety pomyliłeś się o 10 lat. W sztuce podczas rozmowy grabarza z Hamletem, grabarz mówi, że pracuje już 30 lat, a pracę rozpoczął, gdy urodził się "książę Hamlet ten, który zwariował". Nie zgodzę się też z pozostałą częścią Twojej wypowiedzi, ponieważ Hamlet całe swoje szaleństwo udawał, co można zauważyć po spotkaniu Hamleta i ducha i w późniejszej scenie rozmowy Horacego i Hamleta, oczywiście w pewnym momencie widać było, że gubi się sam w swojej grze. Jednak to już kwestia odbioru sztuki przez osobę oglądającą, ale w kwestii wieku popełniłeś błąd.

ocenił(a) film na 7
Lederg

szkoda tylko, że z oryginału została wyłącznie historia... Hamlet był wielki ze względu na język...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones