PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760436}
7,5 2 247
ocen
7,5 10 1 2247
Porzucony według Harlana Cobena
powrót do forum serialu Porzucony według Harlana Cobena

Serial typowo w "cobenowskim" stylu. Mark przypomina Myrona, Sleda Wina, tylko bez worka pieniędzy, zamiast Wielkiej Cynthy mamy transwestytę, do tego motyw zaginionych dzieci [powtarza się w co drugiej książce Cobena, facet ma na tym punkcie obsesję]. Wszystko to dobrze znamy, jednak podane w "brytyjskim serialowym sosie" sprawia, że historia pomimo tego, że mało prawdopodobna, staje się wiarygodna. Zasługa to klimatu serialu i aktorów. Nie mamy tu przystojniaków, ani wystrzałowych lasek, wszytko wydaje się takie przeciętne, brudne, zwyczajne i swojskie. Jeśli lubisz Cobena, spodoba Ci się, jeśli lubisz Broadchurch też Ci się powinno spodobać.

ocenił(a) serial na 9
ancynka04

Zgadzam się :) Uwielbiam twórczość Cobena i ten serial był po prostu taki "jego". Trafne porównania bohaterów :)

ocenił(a) serial na 5
ancynka04

A jeżeli nie lubię to też może mi się spodobać? Czytałem cztery czy pięć i wszystkie mnie nudziły, a część była nawet wkurzająca.

ocenił(a) serial na 6
ancynka04

Mnie akurat te podobieństwa do tak kultowych bohaterów książek irytowały, bo te postacie serialowe wypadają w takim porównaniu bardzo blado, jak smętne podróbki. Wolałabym żeby tych nawiązań nie było (czekam z wielką niecierpliwością aż ktoś się odważy zrobić faktyczną ekranizację serii z genialnym duetem <3 ).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones